Відділ освіти, сім'ї, молоді та спорту Магдалинівської райдержадміністрації

 





Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ" Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія

Національна гаряча лінія
Педагогічна преса

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Наші досягнення

 

РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ ВИХОВНОЇ РОБОТИ 
ТА РОБОТА З ОБДАРОВАНИМИ УЧНЯМИ В ЗНЗ РАЙОНУ У 2010 – 2011 Н.Р.

 

З метою створення системи пошуку, підтримки, навчання і виховання талановитої учнівської молоді, сприятливих умов для їх розвитку  в районі реалізувалась  програма  роботи з творчо – обдарованою молоддю. 
Дана  програма  – це комплекс заходів, направлених  на розвиток обдарованості ,  удосконалення художньо – естетичної освіченості та вихованості,  здатності до самореалізації, самовдосконалення творчої особистості. 
Центральне місце у виконанні програми займала  робота з обдарованими учнями, що стратегічно і тактично обумовлює організацію позакласної роботи з учнями. І завдання школи полягало  у створенні сприятливих умов для вільного розвитку творчої особистості кожного учня , як на уроках , так і в позаурочний час. У відділі освіти, ПНЗ навчальних закладах району створено банки даних на творчо обдарованих дітей.  (всього 75 дітей)
Проведена робота з обдарованими і творчо здібними учнями складна і різнопланова .
розробка регіональних заходів з реалізації програми , створення банку даних на обдарованих дітей , вивчення їх нахилів , творчих здібностей .
створення умов для їх творчого розвитку в процесі  урочної , позаурочної , позашкільної діяльності .
участь в районних оглядах , конкурсах , фестивалях , МАН, і як результат  - результативність їхньої роботи.
Вчителі , які працюють з обдарованими дітьми відмічаються високою професійною компетентністю і виявляють такі професійні вміння : орієнтування в психологічних особливостях обдарованих дітей , вміння будувати навчання у відповідності з результатами діагностичного обстеження дитини, формування активної життєвої позиції. Серед них хочеться назвати вчителя біології Радянської ЗСШ Філіп Н.І., вчителя біології Заплавської ЗСШ Сову С.Я., вчителя біології Першотравенської ЗСШ Дурдуку П.Ф., вчителів філологів : Гондар Т.Є., Коваль О. В., Муляву Л.М., Хилай Н.П., Самокиш С.В., Кушіль Г.О. та багато інших.
На виконання даної  програми  в ЗОШ району створені умови для розвитку творчо обдарованих дітей : це і робота на уроках  ( індивідуальна робота , диференційовані завдання , підготовка рефератів, науково – дослідницька робота), поглиблене вивчення предметів, гурткова робота, позакласні масові заходи , конкурси, виставки художньої творчості , огляди – конкурси художньої самодіяльності, спортивні змагання, робота ШАН, центру по підготовці до зовнішнього тестування для випускників району , які виявили бажання вступати у ВУЗИ, впровадження профільного навчання в усіх ЗОШ району. 
У районі збережена мережа позашкільних закладів: МРБДТ, РСЮН, ДЮСШ. У РБДТ до гурткової роботи залучено 620 вихованців, відкрито 31 групи гурткової роботи з різних напрямків: туристсько-краєзнавчого, декоративно-прикладного, науково-технічного, художньо-естетичного.
У РСЮН працює 15 груп гурткової роботи, в яких навчається 305 дітей. В  ДЮСШ працює 22 груп гурткової роботи, до яких залучено 406 вихованців. Вихованці позашкільних закладів – постійні учасники районних, обласних та республіканських змагань.
У навчальних закладах району до гурткової роботи залучено 1520 дітей. В цілому, 80 % дітей – учнів шкіл району, залучені до змістовного дозвілля.  
Окрім шкільних заходів проведено  районні огляди – конкурси , літературні свята , виставки дитячих робіт еколого – натуралістичного спрямування , туристсько – краєзнавчого, декоративно – прикладного, музично – образотворчого мистецтва, екологічні операції, акції , тощо.
Протягом 2010 – 2011 н. р. проведено ряд масових заходів, основні з них:
акція « Діти – дітям»;
Конкурс « Обєднаймося ж , брати мої»;
Конкурс « Комсомольська юність моєї родини»;
Конкурс « Собори наших душ»;
Конкурси малюнків « Чорнобильська палітра» , « Будуємо нову Дніпропетровщину», « Різдвяні свята»;
Конкурс листівок « Спасибі  - ні»;
Конкурс « Він боровся і страждав за Україну»;
«Бюджет очима дітей»;
Безсмертний подвиг українського народу»;
Виставка технічної творчості « Наш пошук і творчість тобі , Україно»;
Виставка « Знай і люби свій край»;
Огляд – конкурс дитячої художньої творчості « Моє Придніпровя»;
Районний етап Всеукраїнської експедиції « Звичаї, обряди і традиції мого краю»;
Експедиція « Історія міст і сіл України»;
Районне свято « Українські вечорниці»;
Районне свято « Рюкзачок»;
Районні змагання з техніки пішохідного туризму та спортивного орієнтування;
Конкурс « Золотий колобок – 2010»;
Огляд музеїв в ЗОШ району;
День юного натураліста;
Змагання юннатів;
Фестиваль екотворчості;
Конкурс « Школа – мій рідний дім»;
Конкурс « В об’єктиві натураліста»;
«Парки – легені міст і сіл»;
Районний огляд – конкурс « Молодь обирає здоровя»;
Районний огляд – конкурс дружин юних пожежників – рятувальників;
Районний огляд – конкурс команд юних інспекторів руху;
Районне свято « Мелодія дитинства» до Дня захисту дитинства»
Районне  свято « Новорічний серпантин»;
Районне свято до дня Святого Миколая» та ін..

Учні шкіл району – переможці районних конкурсів брали активну участь в обласних масових заходах , де посіли багато призових місць.

 

 Результативність роботи :

 

Грамоти ГУОН:

нагороджено Сироту Марину ученицю 11 класу Магдалинівської ЗОШ, вихованку станції юннатів, за зайняте І місце в ювілейному обласному зльоті юннатів , присвяченому 85 річниці юннатівського руху на Україні.
Нагороджено Полішко Анну, ученицю 11 класу Котівської ЗОШ за зайняте ІІІ місце в ювілейному обласному зльоті юннатів , присвяченому 85 річниці юннатівського руху на Україні,
Личківську ЗОШ за активну участь в обласному конкурсі по озелененню закладів освіти «Школа – мій рідний дім»;
Колп Вікторію, ученицю Личківської ЗОШ, за перемогу в обласному етапі Всеукраїнської молодіжної акції  «Флора України – компас у зеленому світі»;  
Приютську ЗОШ за активну участь в обласному конкурсі по озелененню закладів освіти «Школа – мій рідний дім»;
Радянську ЗОШ за активну участь в обласному конкурсі по озелененню закладів освіти «Школа – мій рідний дім»;
Магдалинівська РСЮН та Жданівська ЗОШ за активну участь в обласному конкурсі юннатського відеофільму та фотобуклету «Дивовижний світ природи».
Оленівську ЗОШ за активну участь у Всеукраїнському конкурсі  « Парки – легені міст і сіл»;
Головко Анну, ученицю 10 класу Починософіївської ЗОШ за активну участь в обласних змаганнях юннатів « Знаю, вмію, дію», секція овочівництво;
Плєшко Максима, учня  9  класу Оленівської  ЗОШ за активну участь в обласних змаганнях юннатів « Знаю, вмію, дію», секція екології;

 

Грамота Національного еколого-натуралістичного центру

Сову Сергія Яковича, вчителя біології Заплавської ЗОШ, керівника гуртків Магдалинівської РСЮН.   Наказ НЕНЦ № 46 від 14.10.2010р.

 

Грамота Міністерства освіти і науки України

Погрібняк Світлану Миколаївну методиста Магдалинівської РСЮН. Наказ МОіН від 09.12.2010 №515 – К №1410158 м.Київ
Кращі юннати району відпочивали в таборі «Юннат» Національного еколого-натуралістичного центру м.Київ із 27.01 по 3.02.2011р.
Бойко Наталія, учениця Заплавської ЗОШ нагороджена поїздкою до м. Києва, табір « Юннат» з 06 – 21 червня 2011 року за активну діяльність в рамках конкурсу « Юний селекціонер»
Плєшко Максим, учень Оленівської ЗОШ нагороджений поїздкою до Канівського національного заповідника в рамках конкурсу « Вивчаємо природо заповідні території України» з 01.07 – 07.07.2011 року

  

Прийняли участь в обласному етапі захисту науково-дослідних робіт членів МАН 2 курс:

секція агрономія: Полішко Анна, Сирота Марина зайняли 3тє місце;
секція медицини: Полішко Анна , зайняла 3тє місце.

Всі три випускниці були нагороджені грамотами ГУОН та будуть отримувати стипендію в розмірі 215 грн на протязі 9 - ти місяців.

 

В конкурсі   «Собори наших душ» 

 
25 учнів району  стали переможцями районного етапу конкурсу  , а 
2 учні ( Гуманенко Наталія, Гупалівська ЗОШ, Дворник Дар’я, Магдалинівська ЗОШ  – переможцями обласного етапу.

В обласному  конкурсі “Комсомольська юність моєї родини”   2 учні – Кирилюк Анастасія, Магдалинівська ЗОШ, Рябцева Каріна, Почино-Софіївська ЗОШ за активну участь нагороджені грамотами та дисками з комсомольськими піснями.

“Будуємо нову Дніпропетровщину” 16 учнів – переможці районного етапу, Агоста Наталія, Котовська ЗОШ, дипломант обласного конкурсу, нагороджена грамотою і подарунком.

“Чорнобильська палітра” 16 учнів – переможці районного етапу.

Обласна виставка «Знай і люби свій край»

7 учнів – переможці районної виставки

7 учнів – переможці обласної виставки -  Кривошея Віта, Красільніков Стас, Ткачук Олександр, Желткова Настя, Шелудько Влада, Агоста Наталія, Шпак Аліна, вихованці Магдалинівського районного Будинку дитячої творчості.

ІV дитяча обласна виставка “Туристичні перлини Дніпропетровщини” /учасники Заплавська ЗОШ та Шевська ЗОШ/  - 4 місце в конкурсі презентацій.
Присвоєне звання “Зразковий музей” при навчальному закладі системи МОіН України” Першотравенської ЗОШ, керівник Левон А.С.
Експедиція “Історія міст і сіл України” – Личківська ЗОШ ввійшла в першу п’ятірку.
обласного конкурсу  “Золотий Колобок 2010” – В номінації “Краща організація туристсько-краєзнавчої роботи зі школярами в містах та сільських районах” – ІІ місце / Ситник Т.В. , Прудкосвист В.М./
Конкурс-захист (Презентація ) інноваційних заходів Євроклубів – І місце учениця Оленівської ЗОШ – Лобанова Вікторія, керівник Лобанова С.В.
Участь району в обласних змаганнях гірського туризму в звкритих приміщеннях – 5 місце, Мар’ївська ЗОШ, керівник Попришко С.В.
Участь району в обласних змаганнях зі спортивного орієнтування – 5 місце в загальному командному заліку, 3 місце в загальнокомандній естафеті “Мікст”, 1місце – Бойко Н., 1 місце – Кошман С., 3 місце – Магула С., в особистому заліку, учні Заплавської ЗОШ, керівник Бойко В.В.
Участь району в обласному семінарі-практикумі “Туристична та екскурсійна робота зі школярами – ефективний засіб формування здорової нації” – конкурс відеофільмів за темою “Ми вміємо змагатися” – 1 місце, Прудкосвист В.М., Ситник Т.В.

Гуртківці технічного та декоративно-прикладного напрямку взяли активну участь у обласній виставці-конкурсі науково-технічної творчості учнівської молоді “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!”. Робота Шпак Аліни, гурток “Аплікація соломкою”, керівник Шинкаренко О.В. була відібрана на Всекраїнську виставку.

Активну участь в обласній експрес-виставці «Люби і знай свій край» взяли учні гуртків декоративно-прикладного напрямку.

Всі учасники обласного огляду дитячої художньої творчості були відзначені грамотами за активну  участь.

 

 

РЕЙТИНГИ ЗОШ РАЙОНУ
ПО УЧАСТІ УЧНІВ В МАСОВИХ ЗАХОДАХ ЕКОЛОГО – НАТУРАЛІСТИЧНОГО, ТУРИСТСЬКО – КРАЄЗНАВЧОГО , ХУДОЖНЬО – ЕСТЕТИЧНОГО ТА ДЕКОРАТИВНО – ПРИКЛАДНОГО НАПРЯМКУ :

2010 – 2011 н.р.

№ з/п

Назва навчального закладу

Еколого-

натураліс.

напрямок

Туристсько - краєзнавчий

Художньо- естетичний,

Декоративно - прикладний

Загальний

рейтинг

Примітка

1.

Магдалинівська ЗОШ

11

7

26

44

 

5

2.

Бузівська ЗОШ

2

2

6

10

20

3.

Гупалівська ЗОШ

2

0

17

19

15

4.

Дмухайлівська ЗОШ

1

6

14

21

13

5.

Жданівська ЗОШ

11

11

13

35

 

8

6

Заплавська ЗОШ

17

29

11

57

 

2

7

Казначеївська ЗОШ

1

7

15

23

12

8

Ковпаківська ЗОШ

3

6

20

29

 

10

9

Котівська ЗОШ

10

12

20

42

 

6

10

Личківська ЗОШ

21

21

13

55

 

3

11

Мар’ївська ЗОШ

6

18

8

32

 

9

12

Новопетрівська ЗОШ

2

1

17

20

14

13

Олександрівська ЗОШ

1

5

0

6

22

14

Оленівська ЗОШ

16

22

21

59

 

1

15

Очеретуватівська ЗОШ

0

2

13

15

17

16

Першотравенська ЗОШ

8

22

11

41

 

7

17

Поливанівська ЗОШ

8

8

12

28

11

18

Починософіївська ЗОШ

12

0

7

19

15

19

Приютська ЗОШ

6

0

1

7

21

20

Пролетарська ЗОШ

0

4

1

5

23

21

Радянська ЗОШ

7

1

5

13

18

22

Топчинська ЗОШ

7

1

10

18

16

23

Чернетчинська ЗОШ

2

0

6

8

20

24

Шевська ЗОШ

7

32

15

54

 

4

25

Шевченківська ЗОШ

1

1

9

11

19

26

Євдокіївська ЗОШ

2

0

5

7

21

27

Крамарська НЗОШ

5

4

9

18

16

28

Минівська НЗОШ

2

0

0

2

24